Inteligentné elektroinštalácie

Možnosti inteligentného objektu riadeného systémom Loxone:

Loxone svojim širokým spektrom produktov ponúka riešenie pre všetky funkcie inteligentného riadenia. Srdcom inteligentného domu je Loxone Miniserver, ktorý riadi všetky ostatné komponenty obsiahnuté v inteligentom dome. Všetky Loxone produkty sú medzi sebou prepojene káblom alebo bezdrôtovou technológiou Loxone AIR a vzájomne medzi sebou komunikujú. Samozrejmosťou je integrácia produktov tretích strán pomocou Loxone rozhraní a prevodníkov čím sú možnosti rozšírenia a využitia inteligentného systému prakticky nekonečné.

Služby, ktoré vykonávame:

Osvetlenie:
Pre ovládanie osvetlenia v miestnosti nepotrebujete množstvo tlačidiel vedľa seba, s inteligentným systémom Loxone Vám stačí jedno tlačidlo na ovládanie osvetlenia, svetelných nálad, hudby aj tienenia. Pomocou tlačidla Loxone nastaveného pre Loxone tlačidlový štandard, viete jedným stlačením tlačidla zapnúť osvetlenie, prepínať medzi svetelnými scénami nastavenými pre rôzne príležitosti. Dvojité stlačenie znamená odchod z miestnosti, teda vypnutie svetiel, hudby a zadefinovaných spotrebičov. Samozrejmosťou je ovládanie osvetlenia aj pomocou aplikácie, kde si viete nastaviť rôzne svetelné nálady, nastavovať farbu, teplotu a taktiež jas osvetlenia.
Kúrenie a chladenie:
Regulácia kúrenia a chladenia pomocou inteligentného systému Loxone je nielen komfortná ale aj úsporná. Pomocou Loxone vieme regulovať kúrenie a chladenie zónovo ale i centrálne. Do systému vieme integrovať rôzne druhy kúrenia i chladenia – elektrické a vodné podlahové kúrenie, klasické radiátory, klimatizácie, rekuperácie, stropné chladenie a mnohé iné. Tým, že všetky komponenty Loxone medzi sebou komunikujú umožňujú nám využívať potenciál úspor na maximum. Spoluprácou kúrenia s tienením, vieme v lete zabrániť prehrievaniu priestorov, v zime naopak využijeme slnečné lúče na získanie tepla. Taktiež monitorujeme stav otvorenia okien a dverí. Pri otvorení sa systém automaticky prepne do úsporného režimu.
Prístup:
Pre ovládanie prístupu máme s použitím Loxone viacero možností. Môžeme použiť Loxone Video – intercom, NFC Code Touch čítačku alebo čítačku elektronického kľúča. Video – intercom od Loxone nám zazvoní na interiérovom monitore tak isto je možné zvonenie na mobil.
Monitoring a štatistika:

Všetky údaje ako je teplota, vlhkosť a kvalita vzduchu sú priebežne zaznamenávané a systém sa tak dokáže sám učiť a prispôsobovať. Monitorovať a zaznamenávať vieme tak isto spotrebu všetkých druhov energií v objekte.

Pomocou Loxone vieme tak isto monitorovať nielen spotrebu ale i výrobu elektrickej energie pomocou fotovoltaických panelov.

 

Tienenie:

Pomocou Loxone je možné ovládať rôzne typy tienia, napríklad žalúzie, rolety, markízy alebo aj závesy. Tienenie môže fungovať v plne automatickom režime riadenia, teda dom si sám žalúzie otvára, zatvára alebo naklápa pri zadefinovaných časoch a udalostiach.
Tienenie samozrejme pracuje s ohľadom na počasie a taktiež spolupracuje s reguláciou teploty. Napríklad v lete počas slnečných dní automaticky žalúzie zastrie alebo naklopí tak, aby sa dom neprehrieval. Pri silnom vetre naopak žalúzie vytiahne aby zabránil ich poškodeniu a v chladných dňoch zase necháva prenikať slnečné lúče do interiéru, čím pomáha pasívnemu vykurovaniu. Ovládanie je však vždy možné aj manuálne, pomocou tlačítka alebo aplikácie.

Zabezpečenie:
S inteligentným systémom Loxone sa môžete spoľahnúť hneď na niekoľko rovín zabezpečenia: ochranu pred vlámaním, pred požiarom, pred únikom vody, pred vplyvmi počasia či ochranu súkromia.
Samozrejmosťou je integrácia zabezpečovacieho systému, v našom prípade systému Jablotron. Integráciou nám systém umožňuje jednoduchšie ovládanie, napríklad pri odchode z objektu stlačením tlačidla Loxone systém sa okrem iného sám zapne alarm. Ovládanie je samozrejme možné aj pomocou aplikácie v telefóne ale i klasickou klávesnicou zabezpečovacieho systému.
Audio:
Loxone audio server je skvelý a výkonný nástroj na zónové prehrávanie hudby v každej miestnosti, nielen v dome ale i v administratívnych a obchodných priestoroch, reštauráciách, posilňovniach a vo wellness. Ako zdroj hudby je možné použiť Spotify, Apple AirPlay 2, TuneIN ale aj vlastnú digitálnu hudobnú knižnicu. Samozrejmosťou je integrácia zvončeka a alarmu.
Wellness a záhrada:

Loxone umožňuje taktiež integráciu sauny a bazénu i automatického zavlažovania.

Sauna
Užite si dokonalý relax v domácej saune. Vzdialeným ovládaním si spustíte vyhrievanie sauny z pohodlia obývačky alebo cestou z práce. Integrovaním audiom a osvetlením si doprajete dokonalý relax. O bezpečnosť sa postarajú senzory teploty, vlhkosti a detektor dymu. V prípade problému Vám príde upozornenie respektíve sa sauna automaticky vypne.
Viac na:
https://www.loxone.com/cscz/blog/domaci-saunovani-chytra-sauna/

Bazén
O dokonalú čistotu a kvalitu vody sa postará Loxone AquaStar Air, inteligentný 6 cestný ventil ovládajúci kompletnú bazénovú technológiu.

Ovládanie proti prúdu je jednoduché a pohodlné pomocou tlačidla Loxone Touch Surface zabudovaným do dlažby pri bazéne alebo pomocou aplikácie.

Ovládanie krytu bazéna pohodlne cez aplikáciu alebo tlačidlom.

Viac na:
https://www.loxone.com/cscz/blog/bazen-bez-prace-a-starosti/

Záhrada
Pomocou inteligentného systému Loxone je možné jednoducho zautomatizovať množstvo vecí, dokonca i vo vašej záhrade ,či skleníku.
Ponúkame Vám možnosť zautomatizovať zavlažovanie domáceho trávnika, rôzne záhony a skleníky v domácom ale i v poľnohospodárskom sektore až po futbalové ihriská.
Samozrejmosťou je využitie senzorov na meranie vlhkosti pôdy i ovzdušia v kombinácii z Loxone Meteo stanicou a servisom na predpoveď počasia.
Viac na:
https://www.loxone.com/sksk/produkty/inteligentne-automaticke-zavlazovanie/

Partneri:

partner ABB
partner Fenix
partner HikVision
partner Jablotron
partner Legrand
partner Loxone
partner OEZ
partner Solarix
partner Ubiquity networks
partner Zyxel Networks

info@eldatsystem.sk

+421 949 048 362

ELDAT SYSTEM s.r.o.
Kukučínová 299/52
915 01 Nové Mesto nad Váhom

FAKTURAČNÉ ÚDAJE
IČO: 53526678
DIČ: 2121407101
IČ DPH: SK2121407101

IBAN: SK77 1100 0000 0029 4309 8428
SWIFT: TATRSKBX

Zanechajte nám správu

11 + 6 =